2721MSPMen's Singles (Qual Groups)
Group Player 1   2   3   4  Wins      Losses     Points     Position  

Group 1                             Details of group 1
1  FLORAS Robert  POL    4-1 4-0 4-1
 YIGENLER Abdullah  TUR    1-4 4-3 4-2
 PANAGITGUN Yanapong  THA    0-4 3-4 1-4
 BARBOLIN Illia  BLR    1-4 2-4 4-1

Group 2                             Details of group 2
2  STOYANOV Niagol  ITA    WO-4 4-0 4-0
 VILCHEZ Miguel  ESP    4-WO 4-2 4-2
 PUTUNTICA Andrei  MDA    0-4 2-4 4-0
 ROUINTANESFAHANI Mohammadali  IRI    0-4 2-4 0-4

Group 3                             Details of group 3
3  BUROV Viacheslav  RUS    4-2 4-0 4-0
 CALVO Alejandro  ESP    2-4 3-4 4-0
 PERMAN Oscar  SWE    0-4 4-3 4-0
 CISSA Victor  MDA    0-4 0-4 0-4

Group 4                             Details of group 4
4  SUN Chia-Hung  TPE    3-4 4-2 4-1
 MARTINEZ Guillermo  ESP    4-3 4-1 2-4
 KISELEV Maksim  RUS    2-4 1-4 3-4
 CHOJNOWSKI Patryk  POL    1-4 4-2 4-3

Group 5                             Details of group 5
5  POLANSKY Tomas  CZE    4-0 4-1 4-0
 KATSMAN Lev  RUS    0-4 4-0 4-0
 MIRALMASI Amin  IRI    1-4 0-4 4-1
 KOURILTCHIK Nikita  BLR    0-4 0-4 1-4

Group 6                             Details of group 6
6  PLETEA Cristian  ROU    4-1 4-3 4-0
 KUCHUK Aleksandr  BLR    1-4 3-4 4-0
 ULUCAK Batuhan  TUR    3-4 4-3 4-2
 BELOV Timur  RUS    0-4 0-4 2-4

Group 7                             Details of group 7
7  AGUIRRE Marcelo  PAR    2-4 4-2 4-0
 TAKAMI Masaki  JPN    4-2 4-1 4-1
 KAMBEROV Radoslav  BUL    2-4 1-4 2-4
 ZHUKOV Aleksei  RUS    0-4 1-4 4-2

Group 8                             Details of group 8
8  JOUTI Eric  BRA    4-2 4-0 4-0
 MARTINKO Jiri  CZE    2-4 0-4 3-4
 NALEPA Kamil  POL    0-4 4-0 4-1
 FOREITOROV Dmitry  BLR    0-4 4-3 1-4

Group 9                             Details of group 9
9  POPOV Kiril  BUL    4-3 3-4 4-0
 KOTOWSKI Tomasz  POL    3-4 4-3 4-0
 AHMADIAN Amin  IRI    4-3 3-4 4-0
 VANAHEL Aliaksandr  BLR    0-4 0-4 0-4

Group 10                             Details of group 10
10  BAIBULDIN Andrei  RUS    4-1 4-0 4-WO
 BARABANOV Kiryl  BLR    1-4 4-2 4-WO
 PIERAERT Valentin  BEL    0-4 2-4 4-WO
 GOLEBIOWSKI Mateusz  POL    WO-4 WO-4 WO-4

Group 11                             Details of group 11
11  OLIVARES Felipe  CHI    4-2 4-1 4-1
 ABUSEV Artur  RUS    2-4 4-0 4-1
 MILOVANOV Andrey  BLR    1-4 0-4 3-4
 MENGE Gencay  TUR    1-4 1-4 4-3

Group 12                             Details of group 12
12  CHERNOV Konstantin  RUS    0-4 4-0 4-3
 SHAMRUK Gleb  BLR    4-0 2-4 2-4
 GRELA Artur  POL    0-4 4-2 0-4
 ONISHI Naoya  JPN    3-4 4-2 4-0

Group 13                             Details of group 13
13  SIPOS Rares  ROU    4-2 4-0 4-1
 DARCIS Thibaut  BEL    2-4 2-4 4-0
 ANTONAU Vadim  BLR    0-4 4-2 4-2
 DIDUKH Viktor  UKR    1-4 0-4 2-4

Group 14                             Details of group 14
14  JEAN Lauric  BEL    2-4 4-2 4-1
 FRANCO Carlos  ESP    4-2 4-1 4-0
 NIKULIN Ivan  RUS    2-4 1-4 4-2
 VERHUNOU Raman  BLR    1-4 0-4 2-4

Group 15                             Details of group 15
15  MCBEATH David  ENG    4-1 4-0 4-1
 LOTFIJANABADI Miad  IRI    1-4 4-1 4-3
 DAUNAROVICH Pavel  BLR    0-4 1-4 3-4
 SHVETC Kirill  RUS    1-4 3-4 4-3

Group 16                             Details of group 16
16  KHANIN Aliaksandr  BLR    4-1 4-2 4-WO
 UDRA Alfredas  LTU    1-4 4-0 3-4
 FEDOTOV Petr  RUS    2-4 0-4 4-WO
 PYSAR Dmytro  UKR    WO-4 4-3 WO-4

Group 17                             Details of group 17
17  MIKUTIS Tomas  LTU    4-3 4-1 4-0
 KOBES Kristian  SVK    3-4 4-3 4-2
 RUKLIATSOU Uladzislau  BLR    1-4 3-4 4-3
 KRASKOVSKII Aleksandr  RUS    0-4 2-4 3-4

Group 18                             Details of group 18
18  ZATOWKA Patryk  POL    4-2 4-1 4-1
 GANDHI Sarthak  IND    2-4 4-1 4-1
 KORTCHINSKI Ilia  BLR    1-4 1-4 3-4
 TYMOFIEIEV Oleksandr  UKR    1-4 1-4 4-3

Group 19                             Details of group 19
19  INDEHERBERG Julien  BEL    4-3 0-4 4-2
 VEDRIEL Carlos  ESP    3-4 1-4 4-0
 ARTEMENKO Nikita  RUS    4-0 4-1 4-0
 VOITSEKHAU Tsimur  BLR    2-4 0-4 0-4

Group 20                             Details of group 20
20  SIDORENKO Vladimir  RUS    2-4 4-2 4-0
 CAZACU Alexandru  ROU    4-2 4-0 4-0
 TSIAROKHIN Andrei  BLR    2-4 0-4 4-0
 BURGIS Matiss  LAT    0-4 0-4 0-4

Group 21                             Details of group 21
21  BADOWSKI Marek  POL    2-4 4-0 4-0
 GUNDUZ Ibrahim  TUR    4-2 4-0 4-1
 HENIN Valentin  BLR    0-4 0-4 0-4
 SARKAR Sougata  IND    0-4 1-4 4-0

Group 22                             Details of group 22
22  LEWANDOWSKI Tomasz  POL    4-WO 4-0 4-1
 BRATCHENKO Sergei  RUS    WO-4 WO-4 0-4
 SINKEVYCH Bohdan  UKR    0-4 4-WO 0-4
 TANAKA Yuta  JPN    1-4 4-0 4-0

Group 23                             Details of group 23
23  KRASTEV Petyo  BUL    4-0 4-0 4-0
 MERZLIKIN Taras  RUS    0-4 4-0 4-0
 LABANAU Andrei  BLR    0-4 0-4 2-4
 LIMONOV Anton  UKR    0-4 0-4 4-2

Group 24                             Details of group 24
24  BERTRAND Irvin  FRA    3-4 4-1 4-0
 IVONIN Denis  RUS    4-3 3-4 4-0
 LUSHNIKOV Volodymyr  UKR    1-4 4-3 4-2
 LESHCHANKA Daniil  BLR    0-4 0-4 2-4